Czy Montale zna perfumy Molvizara

Zapachy Montale można przetestować i zakupić w warszawskiej perfumerii Quality. Nie ma tu też jednak charakterystycznego dla wielu perfum Montale bogactwa składników. Montale to pierwotna moc - szorstka i trudna. Znakomita większość perfum Montale utrzymana jest w arabskiej stylistyce, a oprócz drewna agarowego w ich składzie bardzo często znaleźć można również kadzidło, ambrę, cedr, różę i pieprz. Czy Montale zna perfumy Molvizara? Marka Montale jakoś dotąd konsekwentnie unikała obecności na moim blogu. A jak bys porownal montale full incense i cardinal heeley? Moje pierwsze kontakty z zapachami Montale zapamiętam jak najbardziej pozytywnie. Nie znaczy to oczywiście, że Montale to jedynie arabskie kopie pachnideł z europejskiego mainstreamu. Montale pakuje swoje pachnidła w jednakowe aluminiowe flaszki, różniące się jedynie barwą. Perfumy Montale miały być hołdem złożonym dla świata orientalnych przypraw i pięknych smaków z dalekiego Wschodu. A perfumy Montale raczej nie znikają chwilę po aplikacji. Turyści stanowią znaczący segment rynku perfum, z perfumami Montale dostępnymi w sprzedaży w centrach handlowych i w okolicach innych placówek handlowych. W odróżnieniu od dzieła Elleny, w kompozycji Montale dużo szybciej na pierwszy plan wychodzi wetyweria. W kwestii nowych Profumum dostałam konkretną wiadomość, o Montale nie wiem nic konkretnego. Jednak dla tych, którzy kochają świat orientu i niszowe kompozycje, to perfumy Montale z Paryża będą pozycją obowiązkową! To przecież właśnie Montale ma w ofercie niezliczoną liczbę pachnideł z oudem w najrozmaitszych wariacjach z wieloma innymi składnikami. Dziś oferta Montale składa się z chyba już. Jedno jest pewne – nie jest to oud z jakiego Montale jest najbardziej znane. Montale jest subtelny jak młot kowalski i jego zapachy ogłuszają raczej, niż onieśmielają. Montale umieszczał oud w swych perfumach już w bardzo wielu kontekstach. Jednak perfumy Montale są coraz bardziej zauważalne dzięki szeregowi egzotycznych i designerskich zapachów, które przesunęły markę w kierunku głównego nurtu (mainstream). Na pewno flakony Montale są bardzo charakterystyczne i rozpoznawalne, co jest ich atutem. Pierre Montale szczególnie upodobał sobie oud jako składnik perfum i chyba większość jego pachnącej oferty zawiera tę ingerdiencję. A skoro już mówimy o mocy, to tej dziełom Montale na pewno nie brakuje. Podczas testów kolejnych pachnideł Montale staram się skategoryzować je (być może niesłusznie) jako bardziej męskie lub bardziej kobiece.