Mali Przewodnicy po Brzegu są wśród nas!

16 kwietnia drużyna w składzie: Oliwia Kopecka i Szymon Węgier z klasy 5a wraz z pięcioma aktywnie uczestniczącymi kibicami (Oskar Duda i Julia Machnik z klasy 5a, Tymoteusz Kycia z klasy 5b, Anastazja Baran z klasy 5c oraz Amelia Jaroszuk z klasy 6b) wzięła udział w szrankach i potyczkach w konkursie „Mały Przewodnik po Brzegu”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 w Brzegu. Wypadliśmy naprawdę dobrze i zajęliśmy drugie miejsce wśród brzeskich szkół podstawowych.

Tegoroczny konkurs był wyjątkowy i różnił się od poprzednich edycji. Część pytań przygotowywały również wszystkie szkoły biorące w nim udział. Drużyna z Ósemki poradziła sobie bardzo dobrze z zadaniami teoretycznymi oraz wspaniale rozpoznawała zabytki Brzegu, miejsca, pomniki na zdjęciach współczesnych i sprzed lat. Kibice rozwiązywali łamigłówki związane z mapami, po czym drużyna musiała odnaleźć się na tychże mapach. Współpraca była naprawdę wspaniała i doprowadziła nas na podium.

Zachęcam, żebyśmy korzystali z ogromnej wiedzy naszych uczniów. Mamy wśród nas wspaniałych przewodników po Brzegu, którzy chętnie pokażą nam ciekawe i tajemnicze miejsca w naszym pięknym mieście.

Żaneta Cieślak
                                                                                          opiekun drużyny