PSP nr 8 w Brzegu

Nasze zdolne pływaczki :)

17 maja 2018 r. na krytej pływalni w Brzegu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Szkół Podstawowych w pływaniu. W zawodach uczestniczyli uczniowie brzeskich szkół klas 4, 5, i 6 przy czym oddzielnie rywalizowały dziewczęta i chłopcy.

Uczennice z naszej szkoły łącznie zdobyły aż 20 medali J, z czego: 10 złotych, 5 srebrnych i 5 brązowych.

Nasze medalistki:

Przede wszystkim złota sztafeta 6 x 44 m stylem dowolnym, którą reprezentowały:

Nela Salak  kl. IV                                                                                                                                      Martyna Polak  kl. IV                                                                                                                                      Julia Machnik  kl. V                                                                                                                                         Kaja Frąckowiak  kl. V                                                                                                                                Aleksandra Dyminczuk  kl. VI                                                                                                                        Nina Frąckowiak  kl. VI

Pozostałe medale:

Martyna Polak złoty – 44 m stylem klasycznym

Nela Salak   srebrny   - 22 m stylem dowolnym

Kaja Frąckowiak : złoty 44 m stylem dowolnym, złoty 44 m – stylem klasycznym, złoty w kategorii open.

Karolina Kasprzak srebrny – 22 m stylem dowolnym

Hanna Wilk: złoty 22 m stylem grzbietowym, brązowy 22 m stylem dowolnym

Oliwia Czajkowska   srebrny 22 m stylem grzbietowym

Aleksandra Kubiak   brązowy 22 m stylem klasycznym

Kinga Nawrocka brązowy 22 m stylem grzbietowym

Julia Machnik: złoty 22 m stylem dowolnym, srebrny 44 m stylem klasycznym

Aleksandra Dyminczuk: złoty 22 m stylem klasycznym, brązowy 44 m stylem dowolnym, brązowy w kategorii open.

Nina Frąckowiak: złoty 22 m stylem dowolnym, złoty 44 m stylem grzbietowym, srebrny w kategorii open.

Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów pływackich i nie tylko :)

Opiekun Joanna Stępień