PSP nr 8 w Brzegu

Tradycją szkoły są corocznie organizowane uroczystości szkolne :

  • Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Pasowanie na Ucznia, Pasowanie na Gimnazjalistę
  • Jasełka Bożonarodzeniowe
  • Spotkanie Opłatkowo-Noworoczne dla Rodziców
  • Mistrzostwa Dwóch Pokoleń
  • Olimpiada Integracyjna
  • Misterium Wielkanocne
  • Święto Niepodległości
  • Święto Konstytucji 3 Maja
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Pasowanie na Ucznia, Pasowanie na Gimnazjalistę
  • Konkurs Piosenki Anglojęzycznej „YOU CAN SING”
  • Pasowanie na czytelnika
  • Festiwal Teatrów Klasowych STEFEK
  • Plebiscyt SUPER MAMA
  • Uroczyste pożegnanie Absolwentów PSP 8
  • Uroczyste pożegnanie Absolwentów PG 4
  • Uroczyste zakończenie roku szkolnego

 

Ponadto:

Dzień Chłopca

  • Dzień Kobiet
  • Andrzejki
  • Mikołajki
  • Zabawa Karnawałowa
  • Walentynki
  • I Dzień Wiosny
  • Światowy Dzień Ziemi
  • Dzień Matki
  • Święto Rodziny
  • Dzień Dziecka - Dzień Sportu Szkolnego

 

Harmonogram imprez, uroczystości szkolnych, dni akcyjnych

w Publicznej Szkole Podstawowej nr 8 w Brzegu

w roku szkolnym 2017/2018

 

Lp.

Data imprez

Zmiana daty realizacji imprez

Nazwa imprezy, uroczystości szkolnej

Odpowiedzialni

Forma realizacji

Dyżur klasy

1.

04.09.2017

poniedziałek

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Dyrekcja Szkoły,

p. A Górecka

p. Z. Marciniak

P. A. Barcewicz

p. A. Krężel

D. Wojciechowska

uroczysta akademia

IIIA

2.

02.09.2017

sobota

06.09.2017

środa

Narodowe czytanie

„Wesele” S. Wyspiański

zespół nauczycieli przedmiotów humanistycznych

gazetka, czytanie fragmentów

III A

3.

15.09.2017

piątek

 

Akcja „Sprzątanie Świata”

n-le wychowawcy klas I-III PSP

sprzątanie wyznaczonych rejonów

III A

4.

30.09.2017

sobota

29.09.2017

piątek

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

p. A. Bromboszcz

p. A Łukasik

p. E. Tyczko

konkursy, gry i zabawy

III A

5.

30.09.2017

sobota

28.09.2017

czwartek

Dzień Chłopaka w PSP 8 i II – III gimnazjum

Samorząd Szkolny,

wychowawcy klas:

 IV – VII PSP 8, II-III gimnazjum

imprezy klasowe , dyskoteka szkolna

III A

6.

14.10.2017

sobota

 13.10.2017

piątek

Uroczyste pasowanie uczniów klasy I PSP 8 Uroczysta akademia

z okazji Dnia Edukacji Narodowej

p. D. Wojciechowska

p. B. Kosztowniak

p. K. Kęśminowicz

p. I. Pasternak

uroczysta akademia

III B

7.

16.10.2017

poniedziałek

 

Dzień Papieski

nauczyciele katecheci

klasa dyżurująca

gazetka w holu szkoły

III B

8.

02.11.2017

czwartek

31.10.2017

wtorek

,, Zaduszki ’’ – wieczór literacki

Dzień Wszystkich Świętych

nauczyciele katecheci

spotkanie literackie uczniów

kl. V - VII PSP 8

II– III gimnazjum,

pogadanki

II A

9.

03.11.2017

piątek

 

,,Światowy Dzień bez Papierosa ’’

p. J. Gawlik,

p. B. Pyrek

p. Ż. Cieślak

gazetka w holu szkoły

II A

10.

08.11.2017

środa

 

„Śniadanie daje moc”- Dzień zdrowego gotowania

Wychowawcy klas I-VII PSP

Wychowawcy świetlicy szkolnej

akcja promująca zdrowy styl życia

II A

11.

11.11.2017

sobota

09.11.2017

czwartek

Narodowe Święto Niepodległości

Wychowawcy

p. K. Zamojski

p. K. Łukaszów

p. K. Głuska

szkolny konkurs pieśni patriotycznej

II A

12.

23.11.2018

czwartek

 

Dzień bajek

Uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów kl. I

p. A. Pączek

p.W. Tworowska

wych. świetlicy

gazetka, program artystyczny

II A

13.

24.11.2017

piątek

 

Europejski Dzień Języków

p. B. Iwasieczko

p. A. Rossa-Wiśniewska

p. A. Suflita

p. E. Chojnowska

p. M. Chwastowska

akcja informacyjna, konkursy,

„Języki obce na wesoło”

II A

14.

30.11.2017

czwartek

 

Andrzejkowe spotkanie z wróżbą

Samorząd Uczniowski,

Wychowawcy klas

imprezy klasowe,

6b

15.

01.12.2017

piątek

 

Światowy Dzień Walki

z AIDS

p. J. Gawlik

p. D. Maryszczak

gazetka szkolna

6b

16.

03.12.2017

niedziela

 04.12.2017

poniedziałek

Międzynarodowy Dzień Niepełnosprawnych

p. A. Pabian

p. A. Wietrzyńska

p. B. Kosztowniak

p. A.Czekaj

p.I.Niedźwiecka

akcja informacyjna

6b

17.

06.12.2017

środa

 

 Mikołajki klasowe

SU

Wychowawcy klas

imprezy klasowe

6b

18.

10.12.2017

niedziela

 08.12.2017

piątek

„Międzynarodowy Dzień Ochrony Praw Dziecka”

p. S. Pluta

p. J. Gawlik

p. D. Maryszczak

SU, klasa dyżurująca

akcja informacyjna, prowadzenie pogadanek na lekcji

6b

19.

20.12.2017 środa

 

Spotkanie Opłatkowo – Noworoczne

2017

Rada Rodziców,

Dyrekcja Szkoły,

Rada Pedagogiczna

uroczyste spotkanie, występy artystyczne uczniów

6b

20.

22.12.2017

piątek

 

Wigilijne spotkania klasowe,

Jasełka Bożonarodzeniowe

Nauczyciele katecheci

p. K. Głuska

p. D. Maryszczak

przedstawienie jasełkowe

6b

21.

09.01.2018

wtorek godz. 11.00

 

,, XXIII Mistrzostwa Dwóch Pokoleń” – Dzień Babci i Dziadka

wychowawcy klas

kl. I –III PSP 8,

p. Z. Marciniak,

p. A. Wietrzyńska

p. A. Pabian

p. I. Wojciechowska

p. E. Szara

potyczki sprawnościowe wnuków i dziadków

7a

22.

styczeń 2018

po feriach

01.02.2018

czwartek

 

Bal noworoczny klas I-III PSP

Dyskoteka karnawałowa dla klas IV-VII PSP

Wychowawcy klas, trójki klasowe, SU

impreza szkolna, konkursy z nagrodami

7a

23.

01.02.2018

czwartek

 

Uroczysty apel podsumowujący pracę szkoły w I półroczu roku szkolnego 2017/2018

Dyrekcja Szkoły, Gospodarz Szkoły

gazetka

 7 a

24.

07.02. 2018

środa

 

Mały Olimpijczyk kl. I-III  PSP

nauczyciele wychowania fizycznego

zawody sportowe

7 b

25.

21.02.2018

środa

 

Dzień Języka Ojczystego

p.T.Medyńska-Aporowicz

p. K.Wolak

p.A.Strzecha-Ochocińska

p.W. Tworowska

p.M. Słupska

 konkurs na plakat

gry i zabawy językowe

 7 b

27.

08.03.2018

czwartek

 

Dzień Kobiet –

„Kwiatek dla Ewy”

Gospodarz Szkoły,

p. P. Pietraszek

p. Z. Marciniak

p. K. Zamojski

imprezy klasowe

II B

28.

14.03.2018

środa

 

Światowy Dzień Liczby π

zespół matematyczno- przyrodniczy

konkursy, gazetka w holu szkoły

II B

29.

21.03.2018

środa

 

Pierwszy Dzień Wiosny

samorząd szkolny

konkursy i zabawy

6b

30.

28.03.2018

środa

 

Misterium Wielkanocne

Apel Wielkanocny

nauczyciele katecheci

p. K. Głuska

wychowawcy świetlicy

montaż słowno-muzyczny

6b

31.

kwiecień 2018

 

X Festiwal Piosenki Angielskiej

p. A. Rossa-Wiśniewska,

p. B. Iwasieczko,

p. E. Chojnowska

p. A. Wietrzyńska

p. M. Chwastowska

konkurs piosenki angielskiej

6b

32.

22.04.2018

niedziela

 20.04.2018

piątek

Międzynarodowy Dzień Ziemi

p. Ż. Cieślak

p. B. Pyrek

gazetka w holu szkoły

5a

33.

02.05.2018

środa

 30.04.2018

poniedziałek

Święto Flagi

p. K. Łukaszów

p. K. Zamojski

p. A. Suflita

happening

5a

34.

03.05.2018

czwartek

30.04.2018

poniedziałek

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 p. K. Łukaszów

 p. K. Zamojski

p. A. Suflita

gazetka w holu szkoły

5a

35.

maj 2018

 

Stefek 2018

Klakier 2018

Dyrekcja szkoły,

nauczyciele klas I-III PSP

przedstawienia teatralne

5b

36.

26.05.2018

sobota

25.05.2018

piątek

,, Dzień Matki’’

Plebiscyt ,,Super Mama 2018 r.’’

p. D. Tobiasz kl. I-III PSP

p. A. Wietrzyńska IV-VII PSP

p. E. Tyczko II-III gimnazjum

uroczystości klasowe, konkurs literacki i plastyczny

5b

37.

29.05.2018

wtorek

godz. 10.00

 

XV Olimpiada Integracyjna

2018

Dyrekcja Szkoły,

n-le wychowania fizycznego,

zawody sportowe uczniów brzeskich szkół podstawowych

5b

38.

14.06.2017

czwartek

 

Dzień sportu szkolnego i integracji międzyklasowej uczniów PSP 8  i klas gimnazjalnych

nauczyciele wychowania fizycznego

Zawody sportowe

5c

39.

20.06.2018

środa

 

Uroczyste pożegnanie absolwentów kl. III gimnazjum

p.J.Gazda - polonez

p. B. Pyrek

p. K. Wolak

uroczysty apel, program artystyczny

5c

40.

22.06.2018

piątek

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 – podsumowanie pracy szkoły

p. A. Bromboszcz

p. W. Tworowska

przyznanie tytułu

Prymusa Szkoły

5c

41.

03.09.2018

poniedziałek

 

Rozpoczęcie roku szkolnego

p. A. Pączek

p. D. Tobiasz

p. D. Wojciechowska

p. B. Kosztowniak

 uroczysta akademia

 3a, 2a