PSP nr 8 w Brzegu

Osiągnięcia szkoły i uczniów w konkursach przedmiotowych w I półroczu 2016/2017

L.p.

Data

Nazwa konkursu,

turnieju

Imię i nazwisko uczniów biorących udział w konkursie, zawodach

Klasa

Szczebel konkursu

Zajęte miejsce

Nazwisko opiekuna

1.

07.11.16

Powiatowy Festiwal Pieśni Patriotycznej w Opolu

Damian Lis

III B

powiatowy

II

mgr Katarzyna Głuska

2.

12.11.16

XXI Festiwal Pieśni Patriotycznej „Tobie Polsko”

Damian Lis

III B

wojewódzki

laureat

mgr Katarzyna Głuska

3.

11.2016

Konkurs Plastyczny „Jak dbam o czyste powietrze w naszym mieście”

Franciszek Selak

Kamila Gonczarenko

4a

6b

miejski

II

wyróżnienie

mgr Katarzyna Głuska

4.

15.11.16

Konkurs plastyczny „PCK zawsze w obronie praw dziecka”

Marcin Pisaniak 

Konrad Niemiec

Pola Łobodziec

Amelia Jaroszuk

I B

III A

IV

V

miejski

wyróżnienie

mgr Barbara Pyrek

5.

25.11.16

Konkurs recytatorski 

„Fides et Patria” 

Wiktoria Majecka

6 b

wojewódzki

II

mgr Teresa Medyńska Aporowicz

6.

25.11.16

Konkurs recytatorski 

„Fides et Patria” 

Lena Baran

2 a

wojewódzki

III

mgr Anna Górecka

mgr Zbigniew Marciniak

7.

25.11.16

Konkurs recytatorski 

„Fides et Patria” 

Aleksandra Skowronek

III A

wojewódzki

I

mgr Katarzyna Wolak

8.

25.11.16

Konkurs „Najazd Poetów na Zamek Piastów Śląskich”

Aleksandra Skowronek

Natalia Oliwa

Oliwia Banaszkiewicz

III A

III B

I B

wojewódzki

I

III

wyróż. specjalne

mgr Katarzyna Wolak

mgr Weronika Tworowska

9.

07.12.16

Konkurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej

Sebastian Nawrocki

Aleksandra Skowronek

Bartłomiej Sobieraj

Kacper Górski

II A

III A

III B

III B

wojewódzki

I

mgr Barbara Pyrek

10

12.2016

Konkurs – „Dbamy o czyste powietrze w naszym mieście”

Klaudia Ożóg

Mikołaj Jarząbek

Franek Selak

Agnieszka Porcenaluk

Kamila Gonczarenko

III c

II b

IV a

IV b

VI b

miejski

   

11.

18.12.16

Wojewódzki Konkurs Historyczny „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”

Bartosz Lukas

Michał Łazarczyk

I B

II A

rejonowy

awans do finału wojewódzkiego

mgr Kordian Zamojski

12.

03.01.17

Wojewódzki Konkurs Historyczny

Jakub Gałan

Jacek Palus

6 b

6 a

miejski

I

II

mgr Kordian Zamojski

mgr Agnieszka Suflita

13.

05.01.17

Wojewódzki Konkurs Polonistyczny

Barbara Tokarska

6 b

miejski

zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego

mgr Teresa Medyńska Aporowicz

14.

09.01.17

Konkurs Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej

Aleksandra Skowronek 

Michał Łazarczyk

Piotr Rosiński

III A

II A

III B

rejonowy

zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego

mgr Katarzyna Wolak

15.

01.17

Gimnazjalna Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie

Michał Łazarczyk

II A

miejski

zakwalifikowany do etapu okręgowego

mgr Katarzyna Wolak

16.

18.01.17

Wojewódzki Konkurs Historyczny PG

Michał Łazarczyk

Piotr Rosiński

Bartosz Lukas

II A

III B

I B

miejski

II

III

mgr Kordian Zamojski

17.

19.01.17 

Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego

Krzysztof Piotrowski

III A

miejsko - gminny

I

mgr Agnieszka Suflita

Opracowała: A. Wietrzyńska

 

Osiągnięcia szkoły i uczniów w olimpiadach sportowych i zawodach sportowych w I  półroczu 2016/2017.

L.p.

Data

Nazwa konkursu,

turnieju

Imię i nazwisko uczniów biorących udział w konkursie, zawodach

Klasa

Szczebel konkursu

Zajęte miejsce

Nazwisko opiekuna

1.

27.09.16

Indywidualne biegi przełajowe szkół podstawowych

Julia Karlikowska

Kacper Wietrzyński

Wiktor Podstawka

I B

II A

II B

powiatowy

I

II

III

mgr Joanna Gazda

2.

06.10.16

Indywidualne biegi przełajowe

Julia Karlikowska

I B

wojewódzki

II

mgr Joanna Gazda

3.

08.10.16

Unihokej dziewcząt – PSP

Reprezentacja Szkoły

V-VI

miejski

III

mgr Paweł Pietraszek

4.

08.10.16

Unihokej chłopców – gimnazjum

Reprezentacja Szkoły

I-II

miejski

I

mgr Joanna Gazda

5.

08.10.16

Unihokej dziewcząt – gimnazjum

Reprezentacja Szkoły

I-II

miejski

II

mgr Joanna Gazda

6.

11.10.16

Unihokej chłopców - PSP

Reprezentacja Szkoły

V-VI

miejski

IV

mgr Paweł Pietraszek

7.

29.11.16

Halowa mini piłka nożna chłopców PSP

Reprezentacja Szkoły

IV-VI

miejski

I

mgr Wojciech Kaszub

8.

22.10.16

Halowa piłka nożna – PG

chłopcy

Reprezentacja Szkoły

I- III

miejski

I

mgr Joanna Gazda

9.

29.10.16

Unihokej chłopców – gimnazjum

Reprezentacja Szkoły

I- III

powiatowy

I

mgr Joanna Gazda

10.

05.11.16

Halowa mini piłka nożna chłopców PSP

Reprezentacja Szkoły

IV-VI

powiatowy

V

mgr Izabela Jasiak

11.

09.11.16

Unihokej chłopców - PG

Reprezentacja Szkoły

I-III

półfinał wojewódzki

I

mgr Joanna Gazda

12.

26.11.16

Mini piłka ręczna chłopców -PSP

Reprezentacja Szkoły

V-VI

miejski

IV

mgr Paweł Pietraszek

13.

10.12.16

Dwa ognie dziewcząt -PSP

Reprezentacja Szkoły

IV

miejski

III

mgr Wojciech Kaszub

14.

17.12.16

Mały Olimpijczyk – dziewcząt PSP

Reprezentacja Szkoły

IV

miejski

III

mgr Wojciech Kaszub

15.

17.12.16

Mały Olimpijczyk – chłopców PSP

Reprezentacja Szkoły

IV

miejski

III

mgr Wojciech Kaszub

16.

17.12.16

Piłka koszykowa chłopców PG

Reprezentacja Szkoły

I -  II

miejski

III

mgr Joanna Gazda

Opracowała: A. Wietrzyńska

 

Osiągnięcia szkoły i uczniów w konkursach przedmiotowych w II półroczu 2016/2017

L.p.

Data

Nazwa konkursu,

turnieju

Imię i nazwisko uczniów biorących udział w konkursie, zawodach

Klasa

Szczebel konkursu

Zajęte miejsce

Nazwisko opiekuna

1.

21.01.17

XVII Brzeski Przegląd Kolęd i Pastorałek - BCK

Zespół wokalny FRAZA

 

ogólnopolski

I

mgr Katarzyna Głuska

2.

24.01.17

Konkurs Biologiczny

Maja Zagórowicz

Aleksandra Skowronek

III B

III A

miejsko - gminny

V

VII

mgr Barbara Pyrek

3.

25.01.17

Wojewódzki Konkurs Matematyczny dla uczniów gimnazjum

Piotr Rosiński

Bartosz Sobieraj 

Karolina Boczek

III B

III B

III A

miejsko - gminny

II

III

IV

mgr Ala Łukasik

mgr Iwona Kiesińska

  4.

31.01.17

Konkurs Geograficzny

Piotr Rosiński

Bartosz Lukas

Jakub Godziemba  - Czyż

III B

I B

I B

miejsko - gminny

III

V

VII

mgr Barbara Pyrek

5.

10.02.2017

Ogólnopolski Konkurs plastyczny 

„Żołnierze wyklęci”

Hanna Mróz

III B

makroregion

II

mgr Kordian Zamojski

6.

28.02.2017

Konkurs recytatorski „Interpretacje dziecięce”

Jakub Struzik

Alicja Wiącek

Julia Machnik

Wiktoria Majecka

Oliwia Kopecka

Kornelia Sachaj

Pola Łobodziec

3 b

5 b

4 a

6 b

4 a

5 b

4 b

miejski

III

I

II

III

    

  wyróżnienie

mgr Aneta Strzecha Ochocińska

mgr Teresa Aporowicz

7.

28.02.2017

Dzień języka ojczystego – konkurs na plakat

Dawid Smoliński

Hanna Górska

Julia Karlikowska

Aleksandra Kubiak

Agnieszka Lachowicz

Oliwia Kopecka

Franciszek Selak

I A

I B

I B

4 b

4 a

4 a

4 a

szkolny

I

II

II

I

II

III

wyróżnienie

mgr Aneta Strzecha Ochocińska

mgr Weronika Tworowska

mgr Teresa Aporowicz

8.

03.2017

Konkurs 

„W świecie finansów”

Aleksandra Skowronek

Michał Łazarczyk

III A

II A

szkolny

kwalif. do etapu wojew.

mgr Katarzyna Wolak

9.

03.03.17

III Ogólnowojewódzki Test Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych

Piotr Rosiński

Michał Łazarczyk

III B

II A

wojewódzki

II

IV

mgr Kordian Zamojski

10

07.03.17

Wojewódzki Konkurs Historyczny

Michał Łazarczyk

II A

wojewódzki

IV - laureat

mgr Kordian Zamojski

11.

13.03.17

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych

Piotr Rosiński

Michał Łazarczyk

III B

II A

powiatowy

II m. drużynowo

mgr Kordian Zamojski

12.

17.03.17

Eliminacje miejskie dla gimnazjalistów do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Aleksandra Skowronek

Kinga Skubel

Julia Bydłowska

III A

I B

I B

miejski

I

II

wyróżnienie

mgr Weronika Tworowska

13.

21.03.17

Konkurs 

„W świecie finansów”

Aleksandra Skowronek

Michał Łazarczyk

III A

II A

wojewódzki

udział

mgr Katarzyna Wolak

14.

28.03.17

Festiwal Piosenki Anglojęzycznej 

YOU CAN SING

Damian Lis

III B

miejski

I

mgr Katarzyna Głuska

mgr Aleksandra Rossa Wiśniewska

15.

29.03.17

Konkurs wiedzy o Australii i Nowej Zelandii

Natalia Oliwa

Piotr Rosiński

Bartłomiej Sobieraj

III B 

III B 

III B

powiatowy

I m. drużynowo

mgr Aleksandra Rossa Wiśniewska

16.

30.03.17

Wojewódzki Konkurs Historyczny

Michał Łazarczyk

II A

wojewódzki

laureat

mgr Kordian Zamojski

17.

03.04.17

Ogólnopolski Turniej BRD  dla uczniów PSP

Amelia Jaroszuk

Alicja Wiącek

Szymon Pietraszek

5 b

5 b 

5 b

miejsko - gminny

II m. 

drużynowo

mgr Ala Łukasik

18.

07.04.17

XXV Konkurs Recytatorski Poezji Jenieckiej w Łambinowicach

„Nie traćmy pamięci”

Bartosz Lukas

Alicja Wiącek

I B

5 b

wojewódzki

III

III

mgr Weronika Tworowska

mgr Aneta Strzecha Ochocińska

19.

07.04.17

Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”

Bartosz Lukas

Michał Łazarczyk

I B

II A

rejonowy

awans do finału wojewódzkiego

mgr Kordian Zamojski

20.

07.04.17

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski Brzeg 2017 – eliminacje powiatowe

Aleksandra Skowronek

Kinga Skubel

III A

I B

powiatowy

I

wyróżnienie

mgr Katarzyna Wolak

mgr Weronika Tworowska

21.

11.04.17

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o krajach niemiecko i anglojęzycznych

Karolina Boczek 

Natalia Oliwa

Krzysztof Piotrowski

III A

III B

III A

miejsko - gminny

I m. drużynowo

mgr Agnieszka Suflita

22.

11.04.17

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

Julia Cichno

3 a

miejski

II

mgr Barbara Bąkowska

23.

12.04.17

Konkurs Wiedzy o Języku Polskim

Katarzyna Wolak – koordynator projektu

Aleksandra Skowronek

Julia Zacharewicz

III A

II A

wojewódzki

wyróżnienie

udział 

udział

mgr Katarzyna Wolak

24.

14.04.17

Wojewódzki Konkurs Techniczny PSP

Amelia Jaroszuk

5 b

miejsko - gminny

II

mgr Ala Łukasik

25. 

24.04.17

Konkurs ortograficzny języka angielskiego

Michał Łazarczyk

II A

powiatowy

I

mgr Ewa Chojnowska

26.

25.04.17

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

Kacper Górski

Bartłomiej Sobieraj

Aleksandra Skowronek

Alicja Jabłońska

Sebastian Nawrocki

III B

III B

III A

II A

II A

powiatowy

(rejonowy)

I m. drużynowo

mgr Barbara Pyrek

27.

25.04.17

Konkurs Wiedzy o Prawie

Michał Łazarczyk

Julia Zacharewicz 

Dawid Smoliński

Amelia Jaroszuk

Piotr Sikora

Hanna Skowronek

II A

II A

I A

5 b

6 b

5 b

okręgowy (wojewódzki)

udział

I

II

III

mgr Katarzyna Wolak

mgr Kalina Łukaszów

28.

25.04.17

Powiatowy Konkurs Historyczny PG

Piotr Rosiński

Bartosz Lukas

Karolina Boczek

Natalia Oliwa

III B

I B

III A

III B

powiatowy

III

IV

II m. drużynowo

mgr Kordian Zamojski

29.

26.04.17

I Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas 

I- III PSP „Easy English”

Hanna Muca

3 b

miejski

III

mgr Barbara Iwasieczko

30.

05.2017

Konkurs Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej

Michał Łazarczyk 

Piotr Rosiński

Aleksandra Skowronek

II A

III B

III A

wojewódzki

laureat

finalista

finalista

mgr Katarzyna Wolak

31.

12.05.17

„Mały Przewodnik

po Brzegu”

Amelia Jaroszuk

Zofia Palus

5 b

5 b

miejski

V

V

mgr Żaneta Cieślak

32.

12.05.17

Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

Maja Zagórowicz

III B

wojewódzki

finalista

mgr Katarzyna Wolak

33.

20.05.17

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

Kacper Górski

Bartłomiej Sobieraj

Aleksandra Skowronek

Alicja Jabłońska

Sebastian Nawrocki

III B

III B

III A

II A

II A

wojewódzki

II m. drużynowo

mgr Barbara Pyrek

34.

23.05.17

Olimpiada Wiedzy o Czerwonym Krzyżu

Michał Łazarczyk

Hanna Górska

II A

I B

rejonowy

IV

VI

mgr Barbara Pyrek

35.

29.05.17

Wiem, znam, chronię – konkurs wiedzy LOP

Amelia Jaroszuk

Magdalena Maśnik

Zofia Palus

5 b

6 b

5 b

miejski 

III

udział

udział

mgr Żaneta Cieślak

36.

29.05.17

Przyroda naszego miasta – konkurs plastyczny

Laura T

Kamila Gonczarenko

Hanna Mróz 

Alicja Barańska

5 a

6 b

III B

III A

miejski

I

wyróżnienie

II

II

mgr Żaneta Cieślak 

mgr Barbara Pyrek

37.

05.2017

Konkurs

 „Moje drzewo genealogiczne”

Klaudia Chruszczewska

Marcel Majecki

Szymon Soroczyński

Karolina Grubiak

III A

II A

II A

III B

wojewódzki

udział

mgr Katarzyna Wolak

38.

05.2017

„Pudełko zwane wyobraźnią” – konkurs na logo

Alicja Barańska

III A

powiatowy

III

mgr Katarzyna Wolak

39.

03.06. 17

Centralny etap konkursu 

„Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”

Michał Łazarczyk

II A

centralny

laureat

mgr Kordian Zamojski

40.

09.06.17

Konkurs literacki – „Moja rodzina, więzy rodzinne

Zuzanna Bożek

III B

miejsko - gminny

laureatka

mgr Katarzyna Wolak

Opracowała: A. Wietrzyńska

 

Osiągnięcia szkoły i uczniów w olimpiadach sportowych i zawodach sportowych w II półroczu 2016/2017.

L.p.

Data

Nazwa konkursu, 

turnieju

Imię i nazwisko uczniów biorących udział w konkursie, zawodach

Klasa

Szczebel konkursu

Zajęte miejsce

Nazwisko opiekuna

1.

21.01.17

Dwa ognie chłopców PSP

Reprezentacja Szkoły

IV

miejski

I

mgr Wojciech Kaszub

2.

28.01.17

Dwa ognie chłopców PSP

Reprezentacja Szkoły

IV

powiatowy

I

mgr Wojciech Kaszub

3.

28.01.17

MPK dziewcząt

Reprezentacja Szkoły

V - VI

miejski

II 

mgr Paweł Pietraszek

4.

04.02.17

Mini piłka koszykowa dziewcząt

Reprezentacja Szkoły

V - VI

powiatowy

III

mgr Paweł Pietraszek

5.

07.03.17

Dwa ognie chłopców

Reprezentacja Szkoły

IV

półfinał wojewódzki

III

mgr Wojciech Kaszub

6.

31.03.17

Brzeskie ergowiosła – zawody o puchar Burmistrza Brzegu

Reprezentacja Szkoły PG

I- III

miejski

kl. I – III m.

kl. II – II m.

kl. III – II m

mgr Joanna Gazda

7.

20.05.17

Indywidualna LA

Patryk KowalczukMateusz Tysier

I A

II A

powiatowy

600m – Im

1000m – Im 

mgr Joanna Gazda

8.

07.06.17

Udział w finale wojewódzkim w LA

Patryk KowalczukMateusz Tysier

I A

II A

wojewódzki

udział

mgr Joanna Gazda

Opracowała: A. Wietrzyńska