PSP nr 8 w Brzegu

Zapisy do klas I publicznych szkół podstawowych dla których organem prowadzącym jest Gmina Brzeg

Informacje ogólne

Zmiany  przepisów prawa oświatowegowprowadzone zostałyustawą z dnia 14 grudnia 2016 roku Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r., poz. 59 z późn. zm.) oraz rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 marca 2017 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego  oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół i placówek (Dz. U. 610).  Przepisy prawa gwarantują przyjęcie do szkół podstawowych kandydatów zamieszkałych w obwodach tych szkół. Wobec tych kandydatów nie przeprowadza się postępowania rekrutacyjnego – są oni przyjmowani do szkoły z urzędu.                     

Gdy szkoła dysponuje wolnymi miejscami, na wniosek rodziców, można do niej przyjąć również kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły.

Kryteria, terminy  przyjęć do szkół podstawowych

Na podstawie art. 133 w związku z art. 29 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r., poz. 59 z późn. zm.)oraz §1 Uchwały NR XXX/357/17 Rady Miejskie Brzegu z 17 marca 2017 r. w sprawie ustalenia kryteriów postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, dokumentów niezbędnych do potwierdzenia kryteriów oraz ustalania liczby punktów za poszczególne kryteria, do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych, dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem publicznych szkół podstawowych.

Deklaracja nauki w obwodowej szkole podstawowej

Rodzice kandydatów do szkół podstawowych  zamieszkałych w obwodzie szkoły, wypełniają w formie elektronicznej Zgłoszenie kandydata do szkołyna portalu www.brzeg.podstawowe.vnabor.pl.Osoby niemające dostępu do Internetu mogą wypełnić Zgłoszenie odręcznie. Zgłoszenie w formie papierowej można otrzymać w każdej szkole podstawowej. Niezależnie od sposobu wypełnienia (odręcznie bądź w formie wydruku komputerowego) podpisane Zgłoszenie - w formie papierowej - należy złożyć w szkole obwodowej.

Deklaracja nauki w szkole podstawowej innej niż obwodowa

Rodzice kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły wypełniają w formie elektronicznej Wniosek o przyjęcie kandydata do szkoły. Mogą oni ubiegać się o miejsce w maksymalnie w 3 szkołach. We Wnioskach określają 1, 2 lub 3 szkoły wg preferencji rodziców.

Osoby niemające dostępu do Internetu mogą wypełnić Wniosek odręcznie. Wniosek w formie papierowej można otrzymać w każdej szkole podstawowej. Niezależnie od sposobu wypełnienia (odręcznie bądź w formie wydruku komputerowego) podpisany Wniosek – w formie papierowej – należy złożyć  w szkole pierwszej preferencji.

Szczegółowe informacje dotyczące procedury zgłoszenia ucznia do obwodowej szkoły podstawowej, jak i rekrutacyjnej, można uzyskać bezpośrednio w dowolnej  szkole podstawowej.

Ważne terminy dla rodziców kandydatów do szkół podstawowych

 od 15.02.2018 r. godz. 8.00 

do 05.03.2018 r. godz. 15.00

Złożenie wniosków/zgłoszeń  wraz z dokumentami o przyjęcie do dyrektora szkoły podstawowej 

28.03.2018  r. godz. 8.00

Opublikowanie listy kandydatów  zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych

od 28.03.2018 r. godz. 8.00

do 06.04.2018 r. godz.15.00

Potwierdzanie woli przyjęcia w postaci pisemnejdo szkoły podstawowej

09.04.2018 r. godz. 12.00

Opublikowanie  listy kandydatów  przyjętych i nieprzyjętych do szkoły podstawowej


Granice obwodów szkół podstawowych

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1im. Stefana Żeromskiego:

Blacharska, Bolesława Chrobrego, Długa, Ks. J. Dzierżonia, Emilii Plater, Fabryczna, Bartosza Głowackiego, Jabłkowa, Jana Pawła II, Kapucyńska, Kolejowa, Kotlarska, Kowalska, Lekarska, Władysława Łokietka,Mleczna, Nysańska, Panieńska, Piastowska, Piwowarska, Plac Dworcowy, Plac Koszarowy, Plac Kościelny, Plac Polonii Amerykańskiej, Polska, Księdza Jerzego Popiełuszki, Mikołaja Reja, Rzemieślnicza, Spacerowa, Stare Koszary, Szkolna, Towarowa, Trzech Kotwic, Wydarzeń Brzeskich 1966 r. (dawna
6 Lutego), Wysoka, Zakonnic.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Kochanowskiego:

Chorążych, Zbigniewa Herberta, Kamienna, Kombatantów, Kościelna,Kruszyńska, Franciszka Krzyszowica, Księcia Jerzego II Piasta, Adama Mickiewicza, Bohaterów Monte Cassino, Sergiusza Mossora, Nowy Rynek, Ofiar Katynia, Pierwszej Brygady, Polna, Powstańców Śląskich, Rybacka, Saperska, Gen. Władysława Sikorskiego, Wita Stwosza, Ziemi Tarnowskiej.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mikołaja Kopernika:

3-go Maja, Armii Krajowej, Błonie, Cegielniana, Fryderyka Chopina, Garbarska, Generała Andersa, Górna, Grobli, Grunwaldzka, Hetmana Tarnowskiego, Władysława Jagiełły, Jezuitów, Kardynała Wyszyńskiego, Kępa Młyńska, Kilińskiego, Krakusa, Krótka, Lechicka, Legionistów, Marszałka Piłsudskiego, Młynarska, Stefana Myczkowskiego, Nadbrzeżna,Nadodrzańska, Oławska, Pańska, Partyzantów, Plac Bramy Wrocławskiej, Plac Drzewny, Plac Młynów, Plac Stanisława Moniuszki, Plac nad Odrą, Plac Zamkowy, Planty, Robotnicza, Różana, Rynek, Rzeźnicza, Słowiańska, Staromiejska, Strzelecka, Sukiennice, Szpitalna, Św. Jadwigi, Wał Śluzowy, Wojska Polskiego, Wolności, Zamkowa. 

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6im. Tadeusza Kościuszki:1 Maja, Bohaterów Westerplatte, Władysława Broniewskiego, Jana Brzechwy, Ciepłownicza, Cisowa, Chocimska, Marii Dąbrowskiej, Działkowa, Elektryczna, Aleksandra Fredry, Gaj, Gdańska, Generała Grota - Roweckiego, Górnośląska, Grudziądzka, Czesława Janczarskiego, Jaśminowa, Jodłowa, Jakuba Kani, Kasztanowa, Katowicka, Jana Kochanowskiego, M. Konopnickiej, Mikołaja Kopernika, Janusza Korczaka, Wojciecha Korfantego, Tadeusza Kościuszki, Króla Jana III, Księdza Makarskiego, Janusza Kusocińskiego, Lipowa, Majora Sucharskiego, Kornela Makuszyńskiego, Marysieńki, Modrzewiowa, Gustawa Morcinka, Cypriana Kamila Norwida, Elizy Orzeszkowej, Plac Henryka Dąbrowskiego, Platanowa, Poprzeczna, Janiny Porazińskiej, Poznańska, Bolesława Prusa, Ptasia, Władysława Reymonta, Składowa, Marii Skłodowskiej Curie, Juliusza Słowackiego, Jakuba Sobieskiego, Sportowa, Starobrzeska, Andrzeja Struga, Jana Marcina Szancera, Karola Szymanowskiego, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Topolowa, Toruńska, Juliana Tuwima, Wiedeńska, Wierzbowa, Włościańska, Gabrieli Zapolskiej, Stefana Żeromskiego, Żołnierzy Wyklętych (dawna Ostapa Dłuskiego).

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8 im Józefa Lompy:Cicha, Agrestowa, Czereśniowa, Dębowa, Drzymały, Filozofów, Jagodowa, Mieczysława Karłowicza, Krzywa, Kwiatowa, Liliowa, Lompy, Lwowska, Malinowa, Małujowicka, Mały Rynek, Orla, Pomorska, Poziomkowa, Prochowa, Słoneczna, Śliwkowa, Tęczowa, Wileńska, Wiśniowa, Wojciecha, Wrocławska, Stanisława Wyspiańskiego, Zielona.