PSP nr 8 w Brzegu

SKO, czyli Szkolne Kasy Oszczędności to program edukacyjny PKO Banku Polskiego, który od ponad 75 lat uczy najmłodszych oszczędzania i przedsiębiorczości.

W naszej szkole działa od listopada 2012r. i z miesiąca na miesiąc skupia coraz więcej uczniów w wieku od 6 do 13 lat.

Celem SKO jest: praktyczna nauka zarządzania finansami osobistymi, przekazanie wiedzy na temat oszczędzania i roli pieniądza we współczesnym świecie, propagowanie idei oszczędzania i wzmacnianie postaw przedsiębiorczych.

Opiekunem SKO w szkole jest nauczyciel – Aneta Barcewicz.

Aby stać się członkiem SKO potrzebna jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego na udział dziecka w SKO – podpisanie oświadczenia u opiekuna SKO lub w Banku PKO BP.

Wszystkie formalności związane z otwarciem rachunku dla ucznia, pobraniem karty z numerem indywidualnego konta, loginu i hasła są prowadzone i nadzorowane przez opiekuna SKO we współpracy z Bankiem PKO BP.

Uczniowie mogą dokonywać wpłaty i wypłaty na książeczkę SKO 15-go każdego miesiąca u opiekuna SKO w szkole, przelewem, bądź w Banku PKO BP. Mają również możliwość korzystania z serwisu internetowego dla dzieci.

Dzięki temu serwisowi mogą na bieżąco mieć wgląd do stanu i historii konta SKO, oszczędzają na wybrane cele poprzez zakładanie wirtualnych skarbonek oraz zdobywają odznaki.

Środki pieniężne zgromadzone na rachunku SKO są oprocentowane w wysokości 5% w skali roku z cotygodniową kapitalizacją odsetek.

Wszelkie formalności wynikające z indywidualnych potrzeb dzieci i rodziców można załatwiać codziennie, na bieżąco u opiekuna SKO.

Zapraszamy wszystkich uczniów w wieku od 6 do 13 lat do nauki oszczędzania i zarządzania swoimi oszczędnościami poprzez zabawę w SKO. Natomiast rodziców zachęcamy do wsparcia pociech w tym dążeniu.

Uczniu! – „Bądź oszczędnym, abyś mógł być szczodrym”A. Fredro

 

Galeria zdjęć: GALERIA_SKO

 

Zapraszamy także do obejrzenia prac konkursowych naszych dzieciaczków!

    

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyniki konkursu  pt. ,, SKO - to jest to”:

I miejsce - Zofia Głowik  - kl.1a

II miejsce - Antoni Klichta  - kl.1b

III miejsce - Mateusz Rolski  - kl.3a

Wyróżnienia otrzymali:

Lena Nyga - kl.1a

Emilia Stasiak - kl.1a

Kacper Raczkowski - kl.1a

Mikołaj Bloch - kl.1a

Antoni Polak - kl.1a

Zuzanna Krupa - kl.1a

Stanisław Chłopaś - kl.1a

Zuzanna Wikieł - kl.1b

Lena Noworolska - kl.1b

Michalina Wiewióra - kl.1b

Nadia Kruk - kl.1b

Ewa Michalska - kl.1c

Martyna Musiał - kl.1c

Adam Chojnowski - kl.3a

Kinga Świtoń - kl.3b

Nikola Adasik - kl.3b

Andrzej Suflita - 3c

Paulina Marcinkiewicz - 3c