SKO, czyli Szkolne Kasy Oszczędności to program edukacyjny PKO Banku Polskiego, który od ponad 75 lat uczy najmłodszych oszczędzania i przedsiębiorczości.

W naszej szkole działa od listopada 2012r. i z miesiąca na miesiąc skupia coraz więcej uczniów w wieku od 6 do 13 lat.

Celem SKO jest: praktyczna nauka zarządzania finansami osobistymi, przekazanie wiedzy na temat oszczędzania i roli pieniądza we współczesnym świecie, propagowanie idei oszczędzania i wzmacnianie postaw przedsiębiorczych.

Opiekunem SKO w szkole jest nauczyciel – Aneta Barcewicz.

Aby stać się członkiem SKO potrzebna jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego na udział dziecka w SKO – podpisanie oświadczenia u opiekuna SKO lub w Banku PKO BP.

Wszystkie formalności związane z otwarciem rachunku dla ucznia, pobraniem karty z numerem indywidualnego konta, loginu i hasła są prowadzone i nadzorowane przez opiekuna SKO we współpracy z Bankiem PKO BP.

Uczniowie mogą dokonywać wpłaty i wypłaty na książeczkę SKO 15-go każdego miesiąca u opiekuna SKO w szkole, przelewem, bądź w Banku PKO BP. Mają również możliwość korzystania z serwisu internetowego dla dzieci.

Dzięki temu serwisowi mogą na bieżąco mieć wgląd do stanu i historii konta SKO, oszczędzają na wybrane cele poprzez zakładanie wirtualnych skarbonek oraz zdobywają odznaki.

Środki pieniężne zgromadzone na rachunku SKO są oprocentowane w wysokości 5% w skali roku z cotygodniową kapitalizacją odsetek.

Wszelkie formalności wynikające z indywidualnych potrzeb dzieci i rodziców można załatwiać codziennie, na bieżąco u opiekuna SKO.

Zapraszamy wszystkich uczniów w wieku od 6 do 13 lat do nauki oszczędzania i zarządzania swoimi oszczędnościami poprzez zabawę w SKO. Natomiast rodziców zachęcamy do wsparcia pociech w tym dążeniu.

Uczniu! – „Bądź oszczędnym, abyś mógł być szczodrym”A. Fredro

Galeria zdjęć: GALERIA_SKO

Zapraszamy także do obejrzenia prac konkursowych naszych dzieciaczków!

Wyniki konkursu  pt. ,, SKO - to jest to”:

I miejsce - Zofia Głowik  - kl.1a

II miejsce - Antoni Klichta  - kl.1b