Nowy rok szkolny, nowe władze Samorządu Uczniowskiego, nowe porządki :)

W poniedziałek, 26 września odbyły się wybory Samorządu Uczniowskiego Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8 w Brzegu. Uczniowie, na specjalnie przygotowanych kartach wyborczych, mogli oddać swój głos na wybranego kandydata lub ugrupowanie.  Chętnych do przejęcia władzy w szkole nie brakowało J  W wyścigu udział wzięło łącznie 19 kandydatów, na których oddano 122 ważne głosy. Zwycięzca mógł być niestety tylko jeden J

Decyzją braci uczniowskiej wybory do samorządu w roku szkolnym 2016/2017 wygrały uczennice klasy 5 b :

Amelia Jaroszuk

Oliwia Orzeł

Aleksandra Tworowska

Nina Semenowicz

Alicja Wiącek

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy J

Opiekun SU Kalina Łukaszów

7 ab górą

26 października 2016 roku w Publicznym Gimnazjum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Brzegu odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wśród kandydatów znalazły się następujące ugrupowania:

1) Nirvana – Małgorzata Pyżalska, Natalia Oliwa

2) 7ab – Kamila Szewczyk, Zosia Przystajko, Natalka Ukleja, Oliwia Kolk, Jula Zacharewicz, Jula Krężel, Oliwia Ósma.

Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwały uczennice klasy II „A” Alicja Jabłońska i Milena Foryś wraz z opiekunem SU panią Edytą Tyczko. Zgodnie z regulaminem wyborów do Zarządu SU prawo głosu mieli wszyscy uczniowie PG nr 4, każdy z nich mógł oddać swój głos na specjalnie przygotowanej karcie do głosowania.

Liczba głosujących - 118 uczniów

Liczba głosów ważnych – 107

Liczba głosów oddanych na poszczególne partie:

a) Nirvana – 42 głosów,

b) 7ab – 65 głosów,

Zwycięzcom życzymy udanej pracy w roku szkolnym 2016/2017.

Edyta Tyczko

Opiekun SU PG nr 4 z OI