PSP nr 8 w Brzegu

„PROMYCZEK” W ŚWIECIE ZABAW I RADOŚCI - DZIEŃ DZIECKA

W ubiegłą środę, 6 czerwca 2018 roku, wychowankowie świetlicy ,,PROMYCZEK" działającej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 8 w Brzegu udali się do Dziecięcego Świata Zabawy, Radości i Uśmiechu funkcjonującego pod nazwą „KULKI”.

Uczniowie mieli okazję spędzić swój wolny czas na grach i zabawach, a wszystko działo się pod czujnym okiem wychowawców: pani Anny Pączek, pani Karoliny Dubis oraz pani Beaty Malinowskiej.

Czytaj więcej: „PROMYCZEK” W ŚWIECIE ZABAW I RADOŚCI - DZIEŃ DZIECKA

Z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej

„Kto czyta książki – żyje podwójnie.”
                                   Umberto Eco

 4 czerwca klasa 5 a pod opieką Teresy Medyńskiej – Aporowicz i Iwony Wojciechowskiej w ramach  lekcji języka polskiego  odwiedziła Filię nr 9 Miejskiej Biblioteki Publicznej, która znajduje się przy pl. Zamkowym.

Celem spotkania było  zachęcenie do czytania oraz  rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów. Piątoklasiści dostrzegli wiele korzyści wynikających z lektury książek – poszerzenie wiedzy, wzbogacenie słownictwa czy rozwijanie wyobraźni. Z bliska przyjrzeli się regałom z książkami. Były one poukładane tematycznie i alfabetycznie. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się półka z nowościami i powieściami o tematyce fantastycznej.

Czytaj więcej: Z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Prestiżowa nagroda dla niezwykłego ucznia ÓSEMKI

Prestiżowa nagroda dla niezwykłego ucznia ÓSEMKI oraz jego nauczyciela historii

4- dniowy wyjazd do Parlamentu Europejskiego w Brukseli

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8 w Brzegu w województwie opolskim zwróciła się do Parlamentarzysty Europejskiego -   Pani Lidii Geringer de Oedenberg z serdeczną, wyjątkową prośbą o ufundowanie Nagrody w postaci wyjazdu do Parlamentu Europejskiego w Brukseli naszemu wybitnemu uczniowi -  obecnie klasy trzeciej gimnazjum -  Michałowi Łazarczykowi.

Michał Łazarczyk to uczeń III klasy gimnazjum Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8 w Brzegu. Jest młodzieńcem wszechstronnie uzdolnionym, niezwykle inteligentnym, dojrzałym emocjonalnie oraz świadomym swojej ścieżki edukacyjnej. Taki uczeń w karierze szkolnej zdarza się niezwykle rzadko.

Czytaj więcej: Prestiżowa nagroda dla niezwykłego ucznia ÓSEMKI